בוסתן נוף משותף

מצפה אבי"ב

גליל

בוסתן נוף משותף הוא מקום ייחודי בטבע, בו מתקיים שילוב של עשייה סביבתית וחקלאית עם מעורבות חברתית וקהילתית, שמטרתה ליצור מפגש בין הקהילות השונות בגליל – יהודים וערבים, דתיים וחילוניים, לרגעים קסומים בסביבה הטבעית, המשותפת לכולנו.

סיור בבוסתן 'נוף משותף': הנכם מוזמנים לסיור מודרך, בין עצי החורש הטבעי , במהלך הסיור תשמעו את סיפורו של הבוסתן: מאובדן – לבנייה ותקווה משותפת. תכירו את מרחבי הבוסתן, את עצי הזית שניטעו בו ואת אלו הצומחים בו עשרות ומאות שנים. נסייר בין פינות החמד ונכיר את אלו שנבנו ע"י קבוצות של מתנדבים ופעילים וגם אלו שהטבע יצר. בסיום הסיור נתכבד בתה מצמחי הטבע שצומחים בבוסתן. מומלץ לבוא עם נעליים סגורות!

סדנאות: בבוסתן 'נוף משותף' – מרכז לחקלאות מסורתית וקיימות הממוקם בלב הגליל, בינות עצי הזית והחורש הטבעי, משתרע גן עדן קסום המציע למבקרים מבחר פעילויות מהנות המשלבות חווית בטבע ומפגש עם המגוון האנושי של הגליל. בין הסדנאות המוצעות: סדנת מוזיקה בכלי נגינה ממוחזרים, סדנת קליעת סלים, סדנת פסיפס ססגונית, סדנאות בישול, בניה באדמה, סדנת מוסיקה ובניית חלילים, מעגל הקשבה, ועוד..
הסדנאות מותאמות לכם באופן אישי, ליצירת חוויה אינטימית ומגבשת. את הסדנא ניתן לשלב בפעילות של "יום גיבוש" לחברות וארגונים.

קמפינג (לינה, פיקניק, קומזיץ) בבוסתן: מתאפשרת לינת שטח באוהלים (יש להביא אוהלים אישיים), תחת כיפת השמיים או לחילופין לינה של עד 8 איש באוהל טיפי (אינדיאני) על מזרנים.

השירותים הניתנים במקום: שירותים ומקלחת, שירותי קומפוסט ומקלחת, טאבון להכנת פיתות/פיצות , כלי אוכל /בישול/ ומטבח פתוח לשימושכם. השהות בתנאי קמפינג! פתוח בסופ"ש, בתיאום מראש.

שמן זית אורגני למכירה: הודות לעשרות המתנדבים שבאו למסיק הזיתים הקהילתי בבוסתן, הפקנו גם השנה שמן זית אורגני משובח מזן סורי בכבישה קרה. כל ההכנסות ממכירת השמן מיועדות למימון תוכניות חינוכיות-סביבתיות בבוסתן "נוף משותף".מסירה אישית של השמן תתואם עם המזמין.

פעילות לחברות וארגונים: קרן עמרי שמחה לארח קבוצות וארגונים המעוניינים לקיים ימי גיבוש והעשרה עם ערך מוסף. יום כיף כולל את האפשרויות הבאות לבחירתכם: יום התנדבות – במסגרתו תקחו חלק בבנייה ותחזוקה של מתקני הבוסתן השונים וטיפוח הצומח בבוסתן, הטבעי והנטוע (כגון פינות ישיבה מחומרים אקולוגיים, פרגולות ,טראסות, טיפול בעצי הזית והחורש) יום כיף – סיור, סדנא וארוחה לפי בחירה. ניתן לשלב פעילות ODT עם מדריכים מנוסים.
לפרטים נוספים omrifund@gmail.com   ובטלפון: 058-6669681

פעילות התנדבותית: התחזוקה והפיתוח הפיזיים של הבוסתן נעשים ע"י מתנדבים מהארץ ומחו"ל. בואו לעסוק בבניה אקולוגית, לטפל בעצי ושיחי הבוסתן, לבנות טרסות, לשקם בור מים, לבנות מתקן לחימום מים, להקים גינות תבלין וירק, וכל דבר אחר אליו אתם מוכשרים ורוצים להתנסות וללמוד! ניתן גם להתנדב בתחומים הבאים: תירגום, צילום וידאו/סטילס, עריכת וידאו , גרפיקה ורשתות חברתיות.

תוכניות חינוכית דו לאומיות ארוכות טווח עם מעורבות סביבתית: הבוסתן מקיים תוכניות מפגש דו-לאומיות ארוכות טווח בין בני נוער ומבוגרים (יהודים וערבים), סביב נושא של הכרת האחר תוך עשיה משותפת בסביבה הטבעית של הבוסתן. התוכניות במימון קרן עמרי וקרנות פילטנרופיות ואחרות. אנו מזמינים אתכם: אנשי חינוך, יזמים, חברי ארגונים, להציע, ליזום ולהשתתף בהוצאה לפועל של תוכניות כאלו בבוסתן, סביב נושאים של קיימות, סביבה, ושותפות.

פייסבוק: בוסתן "נוף משותף" بستان حيز مشترك – מרכז רב תרבותי לחקלאות מסורתית

בהנהלת אמירם גולדין

מקומות נוספים באזור

פרטים נוספים
בית בד שמור ואתר הקדושה מרים בוארדי – סיורים בכפר אעבלין
אעבלין
גליל
פרטים נוספים
מן זמאן כאן (היה היה..)
שעב
גליל
פרטים נוספים
מרכז התיעוד והמורשת
כפר מנדא
גליל
פרטים נוספים
מרכז המורשת – המוזיאון העירוני למורשת ותרבות ערבית
סח'נין
גליל