טייבה الطيبة

טייבה, העיר הערבית הרביעית בגודלה, עוברת בשנים האחרונות מהפך מעיר בעלת דימוי שלילי של פשע ואלימות לעיר מובילה וצומחת. טייבה, הממוקמת על "דרך הים" ההיסטורית (Via Maris), טומנת בחובה לא רק עבר מפואר, אלא גם טעמים ייחודיים, אנשים מרתקים שיספרו לנו את סיפורה של העיר ואתרים ועתיקות מהתקופות הרומית והממלוכית. מיקומה המרכזי של טייבה בתבורה של מדינת ישראל – על כביש 6, במרכז הדרכים המחברות את ירושלים, תל אביב וחיפה – הופך אותה לאתר תיירות אטרקטיבי לקבוצות רבות.

בסיור בטייבה נקבל הצצה לחיים בכפר שגדל להיות עיר – נחווה את המרקם העירוני המיוחד של ערים ערביות, ונכיר את האתגרים וההזדמנויות העומדים בפני החברה הערבית בישראל כיום.
הסיור יתמקד במספר תחנות בגרעין העתיק של העיר. נתחיל במצודה הממלוכית שניצבת במרכז הגרעין העתיק ואשר נפתחה לאחרונה לאחר תהליך רסטורציה. נכיר את תולדות המצודה ונטפס לגגה לתצפית מרהיבה וסקירה של כל האזור. משם נמשיך לביקור בבית משפחת נאשף, בית בן כ-200 שנה שמתגוררים בו עד היום ונתוודע לסיפורה של החברה הערבית המסורתית. נתרשם מהאדריכלות הייחודית של הבית ומהפריטים הנדירים המצויים בו. לאחר מכן, נבקר במסגד סאלח א-דין, אחד המסגדים הגדולים ביותר בעיר, שם נלמד אודות עקרונות האסלאם ונכיר את חלקי המסגד. נסיים את הסיור באחת מחנויות הממתקים המרכזיות של טייבה, שם נפגוש את ממתקיה המסורתיים של החברה הערבית ונלמד כיצד מכינים קטאיף/כנאפה.

יצירת קשר

אשמח לקבל מידע באי-מייל מ"דרכים שלובות"