דרכים שלובות  دروب متداخلة
מספרת את הסיפור של החברה הערבית בישראל

תוכנית דרכים שלובות מבית מרחבים מקדמת חברה משותפת על ידי פעילות תיירות חברתית וחינוכית ביישובים ערביים בישראל.
דרך סיפוריהם האישיים, מדריכים מקומיים מספרים על היישוב שלהם ועל החברה הערבית-פלסטינית בישראל,
בגישה מחברת ומקרבת – מלב אל לב.

תכנית דרכים שלובות מספקת הזדמנות:

  • לבקר ביישוב ערבי עם מדריך מקומי
  • לפגוש את החברה הערבית, ממקום שוויוני ומכבד, שרוצה ללמוד ולהכיר
  • לשמוע מתושבי המקום את הסיפור של החברה הערבית-פלסטינית מסופר באופן רגיש, מהנה ומעניין

 

אז מהי בעצם תיירות חברתית?

תיירות חברתית היא תיירות שמפגישה בין אנשים, תרבויות ונרטיבים – כי מעבר להיותה תרבות והנאה, לתיירות הכוח להביא לשינוי חברתי וכלכלי ולקירוב לבבות.

הסיורים והפעילויות מתוכננים כך שתיווצר היכרות אישית, משמעותית ושוויונית עם החברה הערבית. כל הפעילות מובלת על ידי מדריכים מקומיים שמספקים הצצה אישית לחיי היומיום ביישוב בהווה, לעברו ולתקוות לעתיד. בדרך זו המטיילים מגלים את אוצרות המקום התרבותיים, ונפגשים עם אנשיו באופן אינטימי ומזווית אישית.

 

אז מה קורה בפועל?

תכנית דרכים שלובות מציעה שלל סיורים פיזיים, פעילות תיירות ווירטואלית ומפגשים ביישובים ערביים ברחבי הארץ, ביניהם: טייבה, שפרעם, גל'ג'וליה וכפר קאסם.

בכל שנה שיא הפעילות שלנו הוא באירועי "פסטיבל לילות רמדאן" ו"לילות עיד אלמילאד-כריסמס מקומי" – אז מתקיימים עשרות סיורים ופעילויות חגיגיים, צבעוניים ומרתקים להכרת החברה הערבית דרך מועדים קדושים אלו לאסלאם ולנצרות. הפעילות שלנו מיועדת לקבוצות קהל רחב (מאורגנות ולא-מאורגנות), וכן למקומות עבודה, בתי ספר תיכונים, סטודנטים וחברות עסקיות.

אנחנו פועלים בשיתוף פעולה עם רשויות וקהילות מקומיות לשם פיתוח תוכן איכותי ותשתית תיירות-חברתית עשירה ומגוונת.

הסיורים הפיזיים והפעילות הווירטואלית שלנו הם הזדמנות לציבור היהודי להכיר דרך הרגליים והלב את החברה הערבית מנקודת מבטם של תושבי המקום, ולגלות את סיפורי המקום ממבט קרוב. דרך הפעילות שלנו אנו מבקשים לחשוף את קהל המטיילים שלנו לתרבות, להיסטוריה ולמסורת של החברה הערבית, לצד האתגרים וההזדמנויות הניצבים בפניה היום.